English


Διεξαγωγή έργου
 
Συντελεστές
Γενικός Υπεύθυνος Σχεδιασμού και Yλοποίησης Έργου
Δημήτρης Εφραίμογλου
Υπεύθυνος Τομέα Ψηφιακών Παραγωγών
Διευθύνων Σύμβουλος ΙΜΕ
 
Υπεύθυνος Εργου Γιώργος Γιαννούλης-Γιαννουλόπουλος
Επιστημονικός Υπεύθυνος Έργου Βαρλάς Μιχάλης (Πρόεδρος Επιτροπής Παρακολούθησης και Παραλαβής)
Μέλη Επιστημονικής Επιτροπής Παρακολούθησης και Παραλαβής Εργου Δρ Γεώργιος Σιδηρόπουλος
Δρ Αιμιλία Σαλβάνου
Δρ Κλεοπάτρα Φέρλα
Γενικός Συντονιστής Υλοποίησης Έργου Κώστας Γιαννάκης
Θωμάς Πλιάκας
Επιστημονικοί Συνεργάτες Αθηνά Δασκαλάκη, έρευνα, ψηφιοποίηση γενεαλογικού υλικού, λήψη και επεξεργασία συνεντεύξεων, ψηφιοποίηση - τεκμηρίωση φωτογραφικού υλικού

Κατερίνα Χατζηαντωνίου, έρευνα, ψηφιοποίηση γενεαλογικού υλικού, εντοπισμός «πληροφορητών», λήψη συνεντεύξεων

Αγγελική Μπιτζαράκη, έρευνα, ψηφιοποίηση γενεαλογικού υλικού, λήψη και επεξεργασία συνεντεύξεων, ψηφιοποίηση - τεκμηρίωση φωτογραφικού υλικού και ιστορικών τεκμηρίων

Κική Καρακίτσου, έρευνα γενεαλογικού υλικού, λήψη συνεντεύξεων, εντοπισμός φωτογραφικού υλικού και ιστορικών τεκμηρίων

Ίρις Ντάλλα, επεξεργασία συνεντεύξεων σε βίντεο, οργάνωση αρχείου μαρτυριών και προετοιμασία αποσπασμάτων συνεντεύξεων για προβολή στο Διαδίκτυο

Αιμιλία Ιωάννου, ψηφιοποίηση γενεαλογικού υλικού, επεξεργασία συνεντεύξεων, ψηφιοποίηση - τεκμηρίωση φωτογραφικού υλικού

S. Mohammad T. Shariat-Panahi, ερμηνεία και τεκμηρίωση οθωμανικών πηγών

Αικατερίνη Δαούτη, συλλογή και επεξεργασία υλικού πολυμέσων
Σχεδιασμός και Υλοποίηση Συστήματος Πληροφορικής Δημήτρης Πελεκάνος
Γραφιστική Επεξεργασία και επιμέλεια κόμβου Πάνος Πανόπουλος
Μεταφράσεις στα αγγλικά Γιώργος Σιώρης
Στέβη Μοσχογιάννη
Φιλολογική Επιμέλεια κειμένων Σοφία Αλεξάκη
Ασημίνα Κεχαγιά
Δέσποινα Χαλβατζή
Τεχνική Υποστήριξη Γιώργος Κατσούλης
Διοικητική Υποστήριξη Ξανθή Τσούμου
Σοφία Τσιγκούνη
Στο πρόγραμμα συνεργάστηκαν
Φοιτητές στο πλαίσιο της πρακτικής τους άσκησης
Μαρία Μουρατίδου, Πανεπιστήμιο Αιγαίου - Τμήμα Κοινωνικής Ανθρωπολογίας και Ιστορίας

Μαρία Αγγελή, Πάντειο Πανεπιστήμιο Κοινωνικών και Πολιτικών Επιστημών - Τμήμα Κοινωνιολογίας

Βασιλική Κούγια, Πάντειο Πανεπιστήμιο Κοινωνικών και Πολιτικών Επιστημών - Τμήμα Κοινωνιολογίας

Ευαγγελία Τσουρουνάκη, Πάντειο Πανεπιστήμιο Κοινωνικών και Πολιτικών Επιστημών - Τμήμα Κοινωνιολογίας

Κωνσταντίνα Μπελογιάννη, Πάντειο Πανεπιστήμιο Κοινωνικών και Πολιτικών Επιστημών - Τμήμα Κοινωνιολογίας

Παναγιώτα Σύλα, Πάντειο Πανεπιστήμιο Κοινωνικών και Πολιτικών Επιστημών - Τμήμα Κοινωνιολογίας

Σταυρούλα Αλεξίου, Πανεπιστήμιο Αιγαίου - Τμήμα Κοινωνικής Ανθρωπολογίας και Ιστορίας

Χριστίνα Καλλέργη, Πανεπιστήμιο Αιγαίου - Τμήμα Κοινωνικής Ανθρωπολογίας και Ιστορίας

ΟΤΑ και Συλλογικοί Φορείς
Eταιρεία Mικρασιατικών Σπουδών και Eρευνών Eυρωπού
Δήμος Ευρωπού
Μορφωτικός Μικρασιατικός Σύλλογος Μαυρολόφου
Σύλλογος Απανταχού Μαυρολοφιτών «Η Πάρλα»
Πνευματικό Κέντρο Δήμου Κρύας Βρύσης Πέλλας
Εφημερίδα Πολιτεία Κάμπου, Κρύα Βρύση Πέλλας
Σύλλογος Ποντίων Νέας Σάντας
Πολιτιστικός Σύλλογος Ζωγράφου «Ο Ανδάβαλης»
Δήμος Αγίου Γεωργίου – Ασπροβάλτα
Ένωση Ποντίων Ωραιοκάστρου – Περιοδικό «Το Όραμαν»
Φρυγική Εστία – Νέα Ευκαρπία
Σύλλογος Κατιρλιωτών «Άγιος Ιωάννης ο Πρόδρομος»
Αξιοποίηση Ακτών Ελλάδος
Σύλλογος Μικρασιατών Ν. Σερρών «Ο Άγιος Πολύκαρπος»

Στελέχη ΟΤΑ και συλλογικών φορέων – Εθελοντές
Λύσανδρος Αμιτζόγλου, εφ. Πολιτεία Κάμπου
Απόστολος Καραγιαννόπουλος, Eταιρεία Mικρασιατικών Σπουδών και Eρευνών Eυρωπού
Δημήτρης Πιπερίδης, Σύλλογος Ποντίων Νέας Σάντας
Σωκράτης Κοτζάογλου, Σύλλογος Μικρασιατών Ν. Σερρών «Ο Άγιος Πολύκαρπος»
Γεώργιος Καλλινικίδης, Πολιτιστικός Σύλλογος Ζωγράφου «Ο Ανδάβαλης»
Δημήτρης Παπαδόπουλος-Σταυριώτης, Ένωση Ποντίων Ωραιοκάστρου
Μαριάνθη Παλάζη, Αξιοποίηση Ακτών Ελλάδος – Νέοι Επιβάτες
Χρυσούλα Κλημάνογλου, Σύλλογος Απανταχού Μαυρολοφιτών «Η Πάρλα»
Χαρίκλεια Καμπάκη, ΔΑΕΠΑ Νέας Αρτάκης
Βασίλης Σακελλαρίδης, Συλλογος των Απανταχού Τριγλιανών